Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

slavikbezruze 


Oblíbená alba

Alba, která má slavikbezruze v oblíbených


reklama

33 fotek, 27.5.2017, 312 zobrazení, přidat komentář | cestování, dokumenty, koníčky, krajina, zvířata
Wander death !!! Nechcete-li dopadnout také tak, tak do Brd nelezte. Jde tu o život. Na tohle album by se neměly dívat děti a povahy se slabou náturou. Snímky jsou opravdu drastické.
Počasí: +25°C, slunečno, vánek.
I na Facebooku.
https://www.facebook.com/groups/T.O.Rosomak/
32 fotek, 15.7.2016, 59 zobrazení, 39 komentářů | architektura, cestování, krajina
Glendalough (Gleann Dá Loch - Údolí dvou jezer) je městečko se zbytky kláštera, který založil roku 570 svatý Kevin (Coemghein). Nejnápadnější stavbou je Kulatá věž, postavená kolem roku 900, která sloužila mnichům jako útočiště v době nájezdů Vikingů. Dále jsou tu zbytky katedrály, jejíž loď pochází z 10. století, vstupní brána Gateway, která je jediná tohoto typu dochovaná v Irsku, Kuchyně sv. Kevina je kostelík z 11.století, jehož zvonice připomíná komín, Kněžský dům (Priest´s House) je asi hrobka význačných duchovních a je tu prý pochován i svatý Kevin. Na hřbitově stojí i žulový keltský kříž, který je jedním z nejstarších stojících keltských křížů.
53 fotek, duben až září 2015, 1 599 zobrazení, 1 555 komentářů | příroda, zvířata
...a zas už mě máte na krku :)
46 fotek, 5.2.2014, 103 zobrazení, 93 komentářů | kultura
Sochař, malíř, fotograf, spisovatel, filmař, performer a hudebník Volker März v posledních letech zaplnil celé výstavní prostory stovkami hliněných figurek významných historických postav z oblasti filozofie, literatury, umění a politiky, jako Walter Benjamin, Hannah Arendt, Friedrich Nietzsche, Pina Bausch, Josef Beuys, Nelson Mandela, Peter Sloterdijk a další. Prostřednictvím hliněných postaviček, obrazů, fotografií, textů a hudebních videí März „láskyplně“ tyto velké myslitele snímá z podstavce, přímo je identifikuje s jejich biografiemi, a nabourává tak představy o kultu génia. Vytváří nápadité scénáře, ve kterých historické osobnosti zapojuje do dialogu, jehož prostřednictvím kritizuje a ironizuje současnou dobu a společnost. V posledních několika letech se pro Märze stává výjimečným aktérem pro vyprávění především Franz Kafka. V autorově fikci Kafka nezemřel na tuberkulózu, ale odcestoval se svou opicí, panem Rotpeterem, do Palestiny, odkud prostřednictvím dopisů a poznámek kritizoval historické i současné události a v roce 2008 zde umírá ve věku 126 let.
21 fotek, 30.5.2013, 247 zobrazení, 84 komentářů | dokumenty, kultura, lidé, umělecké, zábava
ALB 312 - Salón Ljuby Fuchs U Pelikána na Maltézském náměstí v Praze ve čtvrtek 30. Května byl se třemi unikátními osobnostmi české kultury. Ctiborem Turbou & Martinem Hilským & Alanem Vitoušem. Pršelo jen se lilo a cesta byla se zpožděním, přesto u toho podstatného jsem byl a rád :-)

Ctibor Turba je mimo jiné mim, scénarista, režisér a pedagog, který působil v řadě zemí. Je autorem jedinečného divadelního projektu Alfred ve dvoře. Podle jeho vyprávění byla pro mne novinka jeho pedagogické působení ve Švýcarsku, Francii, Německu, Itálii, japonsku a Novém Zélandu. Byla asi i další místa, ale v nejlepším přestal :-)

Profesor anglické literatury Martin Hilský je současně fenomenální překladatel a největší český shakespearolog

Alan Vitouš je dlouholetý kamarád Ctibora a také a především multiinstrumentalista a skladatel. Po léta působil s hvězdami české i evropské jazzové scény a získal si pověst věhlasného improvizátora. Večer byl nabitý historkami a dobrým vínem, tak se na jeho hudební vystoupení prakticky nedostalo. Ten drnkavý drobek je mizivá ukázka jeho schopností.

Pelikán praskal ve švech a pro velký zájem se sedělo i na schodech, kde jsem seděl i já mezi dvěma nádhernými ženami, a proto z fotografování moc nebylo :-)

Těch pár fotek vzniklo prakticky když už bylo po všem a omlouvám se všem, kteří se tam neviděli
60 fotek, září 2005 až březen 2013, 705 zobrazení, 583 komentářů
2. část kamenných křížů, které jsou označovány jako smírčí
33 fotek, květen 2002 až únor 2013, 93 zobrazení, 7 komentářů | architektura, cestování, koníčky, krajina, příroda
Několik fotek dřevených zvoniček a kostelů na území ČR
- tak jak jsem je zachytil já při svých toulkách - samozřejmě, že zde nejsou všechny jen ty které jsem navštívil - ostatní zase časem :-)
Navštíveno a foceno od května 2004 do května 2012
55 fotek, červenec 2012 až říjen 2016, 279 zobrazení, 4 komentáře | architektura
Zelený muž je záhadná postava z katedrál, kostelů, domů a bran, kterou najdete všude po Evropě od Dublinu po Krakow. Jedná se o masku, z jejichž úst nebo okolo níž se vinou větvičky a lístky. Co symbolizuje? Nikdo neví. Nejvíce se jim věnuje ve svém díle Václav Cílek, který i mě za nimi nasměroval. K výběru českých mužů přikládám pár zahraničních (Německo, Irsko).
27 fotek, 14.4.2012, 164 zobrazení, 7 komentářů
Jak se stavělo na Vinohradech od 20. let minulého století: domy architektů Gočára, Dryáka, Kavalíra, vznosné budovy v dolní části Vinohradské i brutalistní architektura 70. a 80.let. A dvě stavby pánů architektů z ADNS z 90. let, díky za ně. Bohatě popsáno.
982 fotek, 4.5.2017, 1 558 zobrazení, 56 komentářů | makro, příroda
Tato botanická galerie je momentálně v "rekonstrukci", omluva a strpeníčko. Jinak se omlouvám za kvalitu některých záběrů, ne vždy bylo příznivé světlo, dostatek času či lepší aparát po ruce. Na vylepšení se však taky pracuje, stejně tak momentálně hledám způsob, jak tento e-herbář doplnit o zbývající druhy z abecedního seznamu od V do Ž. Do alba se totiž nevešlo přes sto dalších druhů.
53 fotek, 25.6.2011, 75 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, krajina, města, příroda
výlet po některých rozhlednách na jablonecku,za krásnými výhledy,přírodou a architekturou
34 fotek, 8.9.2009, 250 zobrazení, 38 komentářů | cestování, dokumenty, města, ostatní
... a pár městeček navíc
60 fotek, 28.10.2011, 384 zobrazení, 19 komentářů | architektura, města, oslavy
Návštěva a prohlídka synagog v Plzni za zvýhodněné vstupné v rámci oslav státního svátku 28. října 2011.
Záběr z Velké synagogy: http://www.youtube.com/watch?v=syVRprR28do
Video Křižíkovy tramvaje: http://www.youtube.com/watch?v=O2vkXJllzV4
85 fotek, léto 2011, 221 zobrazení, 8 komentářů | architektura, kultura, města
Opět další časosběrně pojaté album...Původně mělo být zaměřené na ohavné atp. sochy a památníky, ale to by to bylo moc depresivní. Odlehčuji tedy i takovými, která se mi líbí. (Značka u popisu buď :-) nebo :-( . Po čase opět obohaceno o nové přírůstky - tentokrát je přidána konečně Ewa Nemoudry a její tanečníci ze Senovážného náměstí, slepé Múzy z Františkánské zahrady, dále Jungmann sedící a hledící na svém náměstí, a jelikož jsem šla také do Letenského sadu, přibyla ještě Schoulená, Zeyerova jeskyně a Vítězný pestík neboli Nike z přilehlých Chotkových sadů. K mým oblíbeným patří tanečníci, což je na Prahu docela málo. Tedy málo pěkných soch....
92 fotek, říjen 2008 až říjen 2011, 274 zobrazení, 1 komentář | architektura, dokumenty, krajina
Kapitola I. Lysá nad Labem - katastrální území (Lysá n/L,Litol,Byšičky,Dvorce)
Kapitola II. Okolí Lysé n/L - (Benátecká Vrutice, Čihadla, Bon Repos, Milovice, Ostrá,Přerov n/L, Semice,Stará Lysá,Starý Vestec,Stratov,Šnepov)
Rok 2011 (většina fotek) a 2008 (zámek Bon Repos)

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.